Akasya Tozu İçeriği

Akasya Tozu İçeriği

Akasya tozu, akasya ağacının kabuğundan elde edilen bir tozdur. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan toz lif açısından oldukça zengindir. Bildiğimiz gibi lifler vücudun sindirim sistemi için oldukça önemlidir. Lifler sayesinde metabolizma hızlanır ve yağların vücuttan kolayca atılması sağlanır.

Akasya ağacının içeriğindeki bu doğal zenginlik tamamıyla akasya tozunun içeriğine aktarılmıştır. Ürünün içerisindeki akasya ağacı lifinin özü midede genleşir ve tok tutma özelliği sağlar. Bu nedenle kullanım aşamasında vücut sağlıklı bir şekilde zayıflama aşamasına girer. Aynı zamanda içeriğindeki bileşenler sayesinde mineral ve vitamin desteği de sağlanmış olur. Ürünün içeriği tamamen doğal olup herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Diyet Yaparken Neler Yemeliyiz?

Bilindiği gibi diyet sürecinde genel olarak ekmek ve makarna gibi yiyeceklerin yenmesi yasaklanır. Eğer ölçülü bir şekilde yenirse ikisi de kilo yapmaz. Bu ekmeğin nasıl olduğu ve makarnanın nasıl piştiği açısından önem taşımaktadır. Ekmek tabi ki kilo yapar. Fakat yediğiniz ekmeği vücudunuza enerjiye çevirebiliyorsanız o zaman ekmek kilo yapmaz. Şöyle ki günde 6-7 dilim ekmek yiyip ona karşılık gelen enerjiyi harcayabiliyorsanız o zaman ekmek kilo yapmaz. Ekmek karbonhidrat deposudur fakat bunun tek belirleyicisi değildir. Bunu makarna, et, bulgur, pilav da belirler. Örneğin o gün içerisinde hiç makarna yememişseniz 6-7 dilim ekmek yemenizde herhangi bir sakınca yoktur. Yani burada işin özü tamamen dengedir. Eğer makarna yemişseniz 2-3 dilim ekmek tüketmeniz gerekmektedir. Zayıflama sürecinde her şeyi yemek fakat fazlasını yememek gerekmektedir. Vücudunuza almış olduğunu kaloriyi yakabilecek enerjiyi harcadığınız zaman kilo almak gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Ayrıca gerekli vitamin ve mineralleri de eksiksiz almış olursunuz. Aynı ekmek gibi makarna da şişmanlatmaz. Ama nasıl pişirildiği önemlidir. Eğer ki aşırı yağlı ise o zaman şişmanlatır. Diyet sırasında makarna az yağlı pişirilmelidir. Eğer sos isterseniz bu sebzelerden elde edilmiş bir sos olmalıdır.

Diyet sırasında meyve tüketimi oldukça önemlidir. Bildiğimiz gibi meyvelerin içerisindeki şeker oranı diyet süreci için bir tehdit oluşturmaktadır. Meyvelerin dört porsiyonu geçmeden ve yemeklerden iki saat sonra tüketilmesi gerekir. Diyabet hastalarının kesinlikle yoğurtla tüketmesi gerekir. Meyvenin şekeri ne kadar az olursa faydası o kadar çok olur. Bu nednele aşırı meyve tüketimi çok sağlıklı değildir. Diyet sırasında abur cuburu kesinlikle kesmeniz gerekir. Çünkü faydası yoktur. Aynı zamanda kalorisi de oldukça yüksektir. Abur cubur yenmemesi gerekirsen etin ise haftada 2 kere tüketilmesi gerekir. Özellikle demir açısından oldukça zengin olan et vücut için bir direnç kaynağıdır. Kalori açısından düşük olan et B12 açısından oldukça zengindir. Bu nedenle bir vitamin kaynağıdır. Diyet yaparken sağlıklı her şey yenmelidir. Ara öğünleri atlanmaması gerekmektedir. Unutmayın her şey belirli bir ölçüde tüketildiği zaman kilo yapmaz...

Yorum Yaz:


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...
Akasya Tozu satın al
Akasya Tozu Kullananlar